27 Şubat 2011 Pazar

9'a 3 kala Kontrolümüz


9. ay kontrolümüze 3 gün kala doktora gitmek zorunda kaldık. Kızamık aşısı ve mantar için. Bir aşı (az ağlamalı), bir de kan verme ( morarana kadar ağlamalı) eziyetlerinde sonra, öğrendik ki Defne sadece 200 gr almış bu ay. Ama boyu 3 cm uzamış ve 74,5 cm olmuş. Boy ilerde, kilo geride ama sorun değil diyor doktor. Ne yapalım bu böyle kabul edicez artık.

Bir de artık iyice dikkatimi çeker oldu. Ne kadar çok Defne var yahu. Her doktor kontrolümüzde olduğu gibi bir Defne ile tanıştık. Doktorumuzun kızı da Defne bu arada. Son senelerin moda isimlerinden Defne sanırım. Zaten doktorumuz başka bir bebeğe Defne'yi tanıtırken bu benim en küçük Defne'm diye tanıttı. Çokluğunu siz düşünün artık.

Mantar işi kafamı karıştırdı. Bezden diyor doktor. Losyonlu, kokulu bezlerden uzak dur, Prima yerine Huggies öneririm dedi. Herkez Prima kullanıyor çevremdeki oysa, bir de bir kere denedik Huggies'i ama çok sert, çok kalın geldi bize. Bilemiyorum.

Doktoru beklerken oyun parkında Defne'i biraz tekerlekli fillere bindirdim. Aman ne keyif keyif, ama kendi kendine duramıyor tabii. Ağzı kulaklarında, gözleri diğer çocuklarda kırım kırım kırıttı hatun. Seneye o fillerde tur atar inşallah benim kızımda.

Üst dişler 4 olmuş dedi. Altta 3 var zaten. Dişler biraz erken gidiyor sanki diye düşünüyorum ama doktor anormal birşey yok dedi.

Haftada 1 kez balık muhakkak dedi. Hemmen ordan çıkınca hanıma İkea'dan mama sandalyesi alıp, Üsküdar balık pazarına indik. Biz zaten kışın haftada en az birkez balık tüketen bir aileyiz.Levrek aldık iri iri birer tane (anneme, abime, bana ve M.'ye). İri balıklar kılçık açısından daha az riskli olduğundan onları tercih ediyoruz. Defne'de seviyor allahtan.

Şimdi Defne uyandı. Gönlünü yapmak için biraz yürüttüm, babasıda kameraya aldı onu ama benim şimdi kızıma gitmem lazım.

Şimdilik bu kadar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder